Головна » Екологія
« 1 2 3 4 5 »

Джерелоhttp://www.eco-live.com.ua

Нелегке життя рослин в оточенні травоїдних, особливо великих ссавців. А якщо вони ще й стадами ходять... Втім, порятунок є. Рослини мають різноманітні методи хімічного захисту: токсини, речовини, що сповільнюють травлення або просто огидні на смак. Дрібні листочки, які доводиться обскубувати з гілок по черзі, теж зменшують привабливість рослини — забагато часу доведеться витратити, щоб насититись. Травоїдні віддають перевагу легкодоступним джерелам зелені. А ще у рослин є колючки. Саме про них дослідники механічних засобів захисту рослин думають в першу чергу, і лише недавно вони зрозуміли, що сама структура крони куща чи дерева теж може захистити. Сплутані гілки заважають великим травоїдним дотягнутись до листя, розташованого в глибині крони.

Вперше цю ідею висловив на початку XXI століття професор Кейптаунського університету Вільям Бонд. Він і його колеги припустили, що щільна, заплутана крона деяких новозеландських дерев виникла для захисту від травоїдних птахів моа, а на Мадагаскарі дерева так оборонялись від слонового птаха. Ці велетні вимерли, а крони залишились і допомагають деревам рятуватись від страусів і ему, які теж не проти пощипати листя. В такий спосіб можна відвадити і ссавців. Наприклад, акація кару, що росте в переповненій травоїдними африканській савані, має густу, плоску і широку крону з безлічі розгалужених пагонів. Така крона утворює свого роду клітку, яка, на думку дослідників, робить листя менш доступн ... Читати далі »

Категория: Екологія | Просмотров: 521 | Добавил: zhmurkoalexandr2016 | Дата: 10.02.2018 | Комментарии (0)

Основні положення вчення про біосферу В.І.Вернадського

Біосфера (від гр. bios-життя і sfere-куля) – область активного життя оболонки Землі, яка включає частини атмосфери, гідросфери і літосфери, заселені живими організмами.

Вперше термін «біосфера» вжив австрійский вчений Е.Зюсс у 1875 році, але поширившися він після праць нашого вченого, засновника та першого президента АН України, академіка В.І. Вернадського (1864-1945). Основи його вчення викладені в книзі “Біосфера” (1926 р.). Він довів, що живі організми відіграють дуже важливу роль у процесах, котрі відбуваються у всіх сферах Землі. “Якби на Землі було відсутнє життя,-писав учений-, обличчя її було б таким же незмінним і хімічно інертним, як нерухоме обличчя Місяця, як інертні уламки небесних світил. ” За мільярди років існування Землі живі істоти рішуче змінили склад її атмосфери, гідросфери й літосфери, створивши, по суті, зовсім нове середовище життя.

... Читати далі »
Категория: Екологія | Просмотров: 637 | Добавил: zhmurkoalexandr2016 | Дата: 26.01.2018 | Комментарии (0)

Агроекологічний потенціал ґрунтів — здатність ґрунтів виконувати функцію сільськогосподарських угідь, створювати оптимальні умови для росту і розвитку сільськогосподарських рослин, а також підтримувати екологічну рівновагу в агроландшафтах і природному середовищі.

Альтернативні джерела енергії — відновлювані джерела, до яких належать енергія сонячного випромінювання, вітру, морів, річок, біомаси, теплоти Землі, та вторинні енергетичні ресурси, що існують постійно або виникають періодично у довкіллі.

Артезіанські води (напірні) — усі підземні води, котрі залягають у більш-менш глибоких пластах і мають напір.

Атмосферне забруднення — 1) потрапляння у повітря різних газів, частинок рідких або твердих речовин, парів, що перевищує нормальний фон концентрації речовин і негативно впливає на організми, погіршує їх життєві умови; 2) несприятливі зміни стану атмосферного повітря, цілком або частково спричинені діяльністю людини, що безпосередньо або опосередковано змінюють розподіл енергії, рівні радіації, фізико-хімічні властивості атмосфери й умови існування живих організмів.

Атмосферне ... Читати далі »

Категория: Екологія | Просмотров: 644 | Добавил: zhmurkoalexandr2016 | Дата: 15.01.2018 | Комментарии (0)

1-3 4-6 7-9 10-12 13-14