Головна » Статті » Заповідники України

У розділі матеріалів: 19
Показано матеріалів: 10-12
Сторінки: « 1 2 3 4 5 6 7 »

 

Для збереження вникаючих видів у листопаді 1968 року було створено Луганський заповідник включає такі масиви: Стрільцівський степ, Провальський степ, Станично-Луганське відділення.

Основною його метою була охорона реліктових звірів: бабака і хохулі. Місцевість характеризується помірно континентальним кліматом. Тут довге сонячне літо і відносно холодна зима з несталим сніговим покривом у січні. Весною в районі заповідника може бути холодно, іноді навіть дуже.

Середня температура в найтеплішому місяці - липні становить +20-2-8 0 С, а в найхолоднішому місяці січні -6 °С.

У трав'яному покриві переважають лісові та деякі лучні рослини: конвалія звичайна, розхідник звичайний і дзвоники персиколисті, вербозілля лучне; хвилівник звичайний, осока рання, підмаренник чіпкий, грястиця збірна. По берегах озер і в улоговинах розкинулися ліси з верби білої та осокора. У заповіднику налічується до 20 видів деревних порід і понад 20 різних кущів. Завдяки заповідному режиму стали звичайними: лось, козуля і дикі свині. Особливо добре розмножуються зайці-русаки. Звичайними стали куниці - лісова і кам'яна. Чимало й .лисипь, які, крім гризунів полюють за фазанами, куріпками, птахами різних видів.Є також рідкісні види, як орел-беркут, орлан-білохвіст, балобан; скопа, пугач, дрохва, ходуличник.

Одним із мешканців заповідника є хохуля.

Основу рослинного покриву цілини, як і на південних степах, становлять типчаки, різні види ковили, а також інші злакові трави: келерія струнка, стоколоо прибережний, тимофіївка степова, лисохвіст лучний, пирії  волосистий, повзучий і ковилолисгий.

Крім бабаків на території заповідника живе багато ховрахів крапчастих, хом'яків звичайних, полівок сірих, мишей хатніх і лісових, сліпаків та інших гризунів.

З птахів у заповіднику багато жайворонків, є перепілки, куріпки, луні, шуліки.

 

Природні Заповідники | Просмотров: 455 | Добавил: zhmurkoalexandr2016 | Дата: 19.01.2016 | Комментарии (0)

Цей заповідник знаходиться у Криму, в Ленінському районі. Створений 12 травня 1998 року згідно з Указом Президента України. В заповіднику охороняються ділянки цілинних ковилових петрофітних і лучних степів, чагарникові гідрофільні угрупування, голофітні фітоценози прибрежної смуги та зарості морських водоростей. Флора нараховує 389 видів судинних рослин.

 

Природні Заповідники | Просмотров: 327 | Добавил: zhmurkoalexandr2016 | Дата: 19.01.2016 | Комментарии (0)

КАРАДАЗЬКИЙ ЗАПОВІДНИК

У кінці 1979 року було створено Карадазький заповідник . Він розташований у південно-східній частині півострова Крим на відстані 15 км на південний захід від міста Феодосії. Середньорічна температура дорівнює 11,9 0С. Зима характерна дуже нестійкою погодою . Карадазький заповідник має помірний приморський клімат з окремими рисами континентальності і з літнім періодом напівпосухи.

Заповідник являє собою своєрідний мінералогічий музей під відкритим небом, у якому зібрано понад 100 різних мінералів. Переважають ковило-різнотравні і різнотравні степи, де головним визначальним видом є асфоделіна кримська і полин кримський.

У 1982 році у заповіднику знайдено 7 видів вищих рослин, які раніше не визначалися у флорі Карадагу: арум білокрилий., вероніка весняна і Длленія,. дивина волосиста, осока розірвана, чистець галкозубий і шолудивник сибторпа.

До звичайних видів тварин  належать зелена жаба, велика змія — полоз жовточеревий, з птахів — зяблик, із ссавців лисиця.

У заповіднику можна зустріти козулю, білку-тслеутку, з гризунів — лісову і жовтогорлу мишу, з комахоїдних — бурозубку звичайну і бурозубку малу, їжака звичайного, з кажанів - кажана-звичайного і нетопира-карлика.

Багатство   лісової фауни особливо   яскраво представлене багатьма видами птахів: орел - могильник, великий і малий підорлики, змієїд,   білоголовий сип. Зустрічаються дрібні хижі птахи - мишоїд і осоад, а також велика сова -- неясить.

Гніздиться велика кількість зерноїдних і комахоїдних птахів, серед них дуже красивий птах - кримський підвид сойки чорноголової, співочий дрізд чорний, ендемічний підвид дрозда-омелюха. У заповіднику чимало синиць. Із співочих птахів прикрасою рідколісся є золотисто-жовта іволга, зеленувато-голуба сиворакша. У рідколіссі на його галявинах чимало жайворонків чубатих.

На відкритих полянах у земляних норках живуть отруйні тарантули,, а під камінням ховаються великі жовтоногі багатоніжки-скалопендри.  У траві багато молюсків. У підводних заростях водоростей живе багато видів безхребетних і риб , які годуються водоростями.

 

Природні Заповідники | Просмотров: 379 | Добавил: zhmurkoalexandr2016 | Дата: 19.01.2016 | Комментарии (0)

1-3 4-6 7-9 10-12 13-15 16-18 19-19