Головна » Статті » Заповідники України » Біосферні Заповідники

У категорії матеріалів: 4
Показано матеріалів: 1-3
Сторінки: 1 2 »

Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

КАРПАТСЬКИЙ  БІОСФЕРНИЙ ЗАПОВІДНИК

 (площа 19 899 га)

Як  самостійну наукову установу  Карпатський державний заповідник організовано 12 листопада 1968 року. Заповідник   повністю   знаходиться   на   території Закарпатської області. Заповідник фактично розташований у теплій, помірній, прохолодній, помірно холодній і холодній кліматичних зонах Карпат. Зима в горах настає в листопаді, а іноді сніг випадає навіть у вересні.

В заповіднику є ряд груп типів лісу: бучини чисті, грабові, тисові, дубові, букові, діброви з дуба скельного, липняки з липи широколистої та дрібнолистої, скельні букові яворини і ясенини. Ростуть також дуб скельний, липа широколиста, бруомена європейська, граб звичайний, плющ, клокичка периста, жостір проносний, купина лікарська.

Основні типи гірської рослинності представлені такими формаціями: буковоялицевих і ялицево-букових лісів; ялиново-букових лісів; ялинових лісів; угруповань сосни гірської, вільхи зеленої; угруповань ялівцю сибірського; угруповань рододендрона; альпійський лук і пустищ.

Біосферні Заповідники | Просмотров: 604 | Добавил: zhmurkoalexandr2016 | Дата: 19.01.2016 | Комментарии (0)

ДУНАЙСЬКИЙ БІОСФЕРНИЙ ЗАПОВІДНИК

(площа 46 402,9 га)

Указом Президента України від 10 серпня 1998 року на базі державного заповідника “Дунайські плавні” створено Дунайський біосферний заповідник. Заповідник створено для охорони дельтових екосистем, а також водно-болотних угідь міжнародного та загальнодержавного значення.

На території України пониззя Дунаю відзначається своїм біологічним різноманіттям та багатством природи. Його унікальність і своєрідність пов'язані з розташованими тут Кілійською дельтою, наймолодшою і найдинамічнішою ділянкою однієї з найбільших у світі дельт, дунайської, а також великими прісноводними водоймами - лиманами.

Біосферні Заповідники | Просмотров: 1023 | Добавил: zhmurkoalexandr2016 | Дата: 19.01.2016 | Комментарии (0)

БІОСФЕРНИЙ ЗАПОВІДНИК “АСКАНІЯ-НОВА”

(площа 33307,6 га)

Всі дороги Херсонщини ведуть до Асканії. "Асканія-Нова" - острівець серед бурхливого сьогодення, що доносить сучасникам велич  і спокій колись безмежного  Степу. "Асканія-Нова" - притулок для диких тварин, яких людство у своєму неприборканому бажанні споживати поставило на грань зникнення."Асканія-Нова" - сучасне і далеке минуле, що існують поряд, нагадуючи нам про нестримний плин часу. Що приваблює сюди людей?

Біосферний заповідник "Асканія-Нова" - найстаріший заповідний комплекс України. Тільки тут ви побачите первозданний степ, стада диких тварин, незлічимі зграї птахів; вдихнете повітря, напоєне неповторним ароматом степових трав, пройдетесь тінистими алеями дендропарку; доторкнетесь до давньої історії Таврії, про яку нагадують пам'ятки половецької цивілізації - кам'яні ідоли.

А ще, мабуть, кличе бажання доторкнутися до незвичного. Віч-на-віч зустрітися з казковістю та романтичністю, що присутні у звичайному українському селищі завдяки добрим справам людини з всесвітньовідомим ім'ям - Фрідріха Едуардовича Фальц-Фейна.

Бо при загальній платонічній любові до природи збереження найцінніших природних територій було і залишається турботою учених, громадських діячів, окремих ентузіастів. Історія заповідника "Асканія-Нова" - тому приклад. Ф.Фальц-Фейн 103 роки тому вивів з господарського використання ділянку своїх угідь, яка стала праядром теперішнього найбільшого в Європі (11054 га) заповідного типчаково-ковилового степу.

Біосферні Заповідники | Просмотров: 725 | Добавил: zhmurkoalexandr2016 | Дата: 19.01.2016 | Комментарии (0)

1-3 4-4