Головна » Статті » Соціологія

У категорії матеріалів: 10
Показано матеріалів: 7-9
Сторінки: « 1 2 3 4 »

Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

 

ПЛАН

Особа і суспільство як об’єкт дослідження різних наук.

  1. Поняття “людина”, “індивід”, “індивідуальність”, “особистість”.
  2. Раннє дитнство: перші кроки до соціалізації.
  3. Роль сім’ї в сучасному суспільстві. Виховання.
  4. Вік гри: становлення соціальності.
  5. Шкільний вік: проблема адаптації.
  6. Роль освіти в соціальному процесі.
  7. Юнацький вік: формування життєвої позиції.
  8. Професійне самовизначення: альтернативи вибору та вплив мас медіа.
  9.  Вступ до університету. 

 

Соціологія | Просмотров: 448 | Добавил: zhmurkoalexandr2016 | Дата: 11.02.2017 | Комментарии (0)

 

1. Поняття соціальної структури суспільства та її елементи. Соціальні спільноти, їх різновиди

Суспільство в соціології розглядається як певна історична, інтегративна та системна цілісність, яка складається з різних підсистем, способів взаємодії та форм об'єднання людей. Центральною проблемою соціології є аналіз та форм соціальної структури суспільства.

Поняття соціальної структури суспільства в науковій літературі розглядається в декількох аспектах.

Соціальна структура суспільства - система взаємозв'язаних та взаємодіючих спільнот або побудова суспільства в цілому. Соціальна структура характеризує різні види соціальних спільнот і відносини між ними. Це, зокрема, соціально-демографічні, класові, соціально-етнічні та інші спільноти. Тому ключовим у розумінні соціальної структури суспільства є поняття соціальної спільноти, соціальної групи.

Соціальні групи - це відносно сталі спільності людей, що склалися історично і відрізняються роллю і місцем у системі соціальних зв'язків суспільства. Соціальні групи виникають .на базі об'єднання людей за певною  об'єктивною ознакою та відстоюючи їх інтереси.

Соціальні групи поділяються, на первинні і вторинні. Первинні соціальні групи це такі, члени яких контактують між собою безпосередньо. Ці групи відзначаються стабільністю і згуртованістю, емоційним забарвленням контактів між членами. Їх ще називають малими соціальними групами. До  малої соціальної групи соціологи відносять: сім'ю, навчальний чи трудовий  колектив - академічну групу, бригаду, сусідів і т.д. Вторинні соціальні групи  складаються з окремих малих груп: нація, жінки, колектив вузу і т.д. Вони не можуть забезпечити безпосередніх особистих контактів між індивідами, І які до них включені. Масовість вторинних соціальних груп дозволяє їм істотно впливати на життєдіяльність суспільства.

Соціологія | Просмотров: 556 | Добавил: zhmurkoalexandr2016 | Дата: 11.02.2017 | Комментарии (0)

Людина

Всі ми у дитинстві хотіли бути на когось схожими. Брали з когось приклад, наслідували чиїсь дії, в усьому хоч трішечки намагалися бути схожими на старших, котрі були для нас взірцем. Це є свідченням того, що вже у дитинстві людина починає створювати якийсь іде­альний образ, який стає метою певних зусиль щодо само­виховання й самовдосконалення. Пізніше ця робота про­довжується. В юності людина обирає собі якогось улюбле­ного героя — реальну особу або художній образ, який теж стає для неї взірцем для наслідування. А у зрілі роки лю­дина свідомо створює для себе певний ідеал, на який во­на орієнтується в процесі своєї життєдіяльності.

Соціологія | Просмотров: 462 | Добавил: zhmurkoalexandr2016 | Дата: 11.02.2017 | Комментарии (0)

1-3 4-6 7-9 10-10