Головна » Статті » Здоров'я

Користь яблук для організму людини

Джерело - Diagnoz.net.ua

Батьківщиною всім нам добре відомого дерева яке радує нас смачними яблуками, вважають Центральну Азію. Видів і сортів яблунь виведено величезну кількість і ростуть вони в самих різних кліматичних зонах. З плодами яблуні пов'язано багато легенд. У школі ми всі вивчали закон всесвітнього тяжіння і знаємо, що завдяки яблуку, яке впало на голову великого вченого, фізика Ньютона, цей закон був відкритий. 
Здавна відома користь яблук для організму людини, але багато раніше невідомі корисні властивості були відкриті зовсім недавно. 
Склад корисних речовин в яблуках залежить від сорту, умов вирощування та зберігання, від їхньої зрілості та тривалості зберігання. 
Яблука містять велику частку сахаров , основним з яких є фруктоза. Яблучну, лимонну, хлорогенову, урсолову органічні кислоти (урсолова кислота регулює обмін речовин в організмі людини). 
В хімічному складі яблук містяться дубильні, мінеральні й пектинові, азотисті речовини, залізо, калій і ін, клітковина. За вмістом вітамінів яблука незвичайно багаті , містяться в них вітаміни А, С, РР, Е, К, Р, групи В, фолієва кислота, інозит. 

Найголовнішим властивістю яблук, є їх здатність знижувати рівень холестерину в крові . Доведено, що містяться в них нерозчинні волокна з'єднуються з холестерином, видаляють його з організму, чим запобігають передчасному старінню організму і знижують ризик виникнення серцевих нападів. 
Розчинні волокна - пектини , очищають печінку від надлишку холестерину . 
Вчені впевнені, що людині цілком достатньо вжити два яблука протягом дня, і рівень холестерину гарантовано знизиться на 15-16%, а якщо в денний раціон додати невелику головку цибулі і 3-4 чашки зеленого чаю, то можна знизити ризик появи серцевих нападів на 30-32%. 

Доведено що, з'їдаючи (ретельно розжовуючи) п'ять яблучних зерняток можна забезпечити організм добовою нормою йоду . 
Для організму людини яблука корисні в будь-якому вигляді. Для запобігання запорів і нормалізації травлення їх потрібно вживати разом з шкіркою. Вони сприяють очищенню організму від шкідливих речовин і є профілактикою виникнення онкологічних захворювань товстої кишки. 

А при діареї навпаки, рекомендують вживати яблука, очищені від шкірки. 
При захворюванні цукровий діабет корисні печені яблука, вживання їх допомагає організму підтримувати в нормі рівень цукру в крові. 

Для зміцнення імунітету корисні як сирі, так і минулі незначну термічну обробку яблука. 
З'їдене вранці натщесерце яблуко сприяє очищення і виведенню з організму накопичених шлаків і токсинів . 
Незамінні яблука і яблучний сік при лікування анемії , так як в них міститься залізо так необхідне для підвищення гемоглобіну в крові . 

Згадайте російську народну казку про молодильні яблука, виявляється, в ній є частка правди - антиоксидант кверцитин міститься в шкірці яблук сприяє збереженню молодості організму. 
При таких захворюваннях як: ревматизм, подагра, атеросклероз, шкірні захворювання лікарі обов'язково рекомендують вживати яблука. 
Доведено, що яблука сприяють поліпшенню роботи мозку , а значить, вони корисні при роботі пов'язаної з розуязиками навантаженнями. 

Яблука дуже низькокалорійні і тому їх включають до складу різноманітних дієт. Такі дієти корисні при порушеннях роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту, і для профілактики простудних захворювань і гіпертонічної хвороби. 
Завдяки здатності регулювати діяльність шлунка, особливо корисні яблука для літніх людей, ведучих малорухливий спосіб життя. 
Рекомендують вживати яблука і при захворюваннях серця, влаштовувати розвантажувальні дні для видалення серцевих набряків. 

Для лікування варикозного розширення вен народна медицина рекомендує випивати протягом дня (обов'язково перед їжею!) дві склянки теплого узвару разом з відвареними яблуками, який готують так: беруть чотири неочищених яблука, нарізають часточками і заливають літром води, варять протягом чверті години, додають за смаком цукор. 
Лікувати дизентерію і розлад шлунка можна за допомогою натертих на пластмасовій (ні в якому разі не залізної!) тертці одного-двох кілограм «антонівки», попередньо очищеної від шкірки. Отриману масу їдять протягом двох-трьох днів замість їжі. 

Користь яблук не тільки в лікуванні хвороб, їх використовують і як відмінне косметичний засіб . З їх допомогою можна пом'якшити огрубілу шкіру рук, для цього достатньо руки протирати шматочком яблука, а для відбілювання потемнілій шкіри вживають шкірку яблука, нею ретельно натирають проблемні ділянки рук. 
Добре себе зарекомендували яблучні маски для обличчя - для приготування потрібно взяти і натерти яблуко (соковите), віджати сік і додати в нього 40 г вершків. На слабкому вогні довести суміш до кипіння і за 3 хвилини до зняття з вогню, додати в нього одну столову ложку натертої м'якоті яблука. Настоювати суміш потрібно не менше півгодини. 
Маска надає шкірі здоровий вигляд і освіжає її. 

Сік, вичавлений з 1 яблука, змішуємо з 1 ст. л. вівсяної борошна, додаємо 1 ст.л. вершків, ретельно перемішуємо і маска готова. Її потрібно наносити перед виходом на вулицю, на півгодини на обличчя і область шиї, після змив теплою водою. 
У зиязикай час за допомогою такої маски можна захистити обличчя від морозу і вітру . 
Прекрасним засобом для видалення тріщин найчастіше утворюються на п'ятах , буде спожита їжа, приготовлена з яблук, нарізаних кубиками і розварених в молоці (до консистенції кашки), накладати її потрібно на тріснуті п'яти, щодня до повного зникнення тріщин. 

Всі ми прекрасно знаємо, що яблука різних сортів мають різний смак - є яблука солодкі, а є кислі . При таких захворюваннях, як виразка шлунка або гастрит з підвищеною кислотністю можна вживати солодкі яблука, тому кислі сорти яблук протипоказані, а ось при гастриті зі зниженою кислотністю вони корисні. При сечокам'яній хворобі, коліті рекомендують вживати яблучне пюре, а не цілі плоди.

Джерело - Diagnoz.net.ua

Категорія: Здоров'я | Додав: zhmurkoalexandr2016 (03.03.2017)
Переглядів: 439 | Теги: Користь яблук для організму людини | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar