Головна » Статті » Здоров'я

Обережно: осіння депресія

Осінній вітер, дощ зрання,

Осінній лист на голім вітті має,

Усе мина кружляє і нема,

Лиш тільки усмішка ніколи не минає.

Саме у цих рядках криється загадковість та чарівність природи, а саме золотої осені. Саме з її приходом в повітрі відчувається характерний аромат опалого листя і розуміння закінчення літа.

Людина і природа…Ці два поняття взаємопов’язані зараз як ніколи. Людина не може жити без неї, без голосів птахів, без яскравого теплого сонця і сумного осіннього падолисту…

Але люди по-різному сприймають прекрасність цієї пори. У багатьох людей на душі без видимих причин зникає настрій, виникає слабкість, з’являється  в’ялість і апатія. Ці всі причини можуть коливатися від легких відчуттів до повної байдужості і можливістю що небуть робити. Все це ознаки справжньої осінньої депресії.

В наш час депресію називають – «хворобою століття».Цю назву вона отримала у зв’язку з тим, що від неї страждає кожна десята людина Планети. Встановлено, що найбільший відсоток хворих проживає на Скандинавському півострові, а найменший в країнах півдня.

Після проведення дослідів було встановлено, що жінки мають більшу схильність до депресії, аніж чоловіки. Але в останній час «сильний пол»  наздоганяє втрачене. Найбільшу схвильованість у медиків викликає той факт, що хвороба постійно «молодіє».Деякі вчені, стверджують, що вона є наслідковою. Невже це так? Із стовідсотковою впевненістю сказати не можна. Хоча така схильність є. Насправді проблема криється не тільки в генах, а й у вихованні.

Чи існують універсальні способи боротьби з осінньою депресією?

Найпростішим способом є зміна лампочок в оселі на більш яскраві.

Також треба віддати перевагу світлим портьєрам , які підіймали б настрій щодня.

Більшостям допомагає заняття спортом.

Найдієвішим способом є подорож до країн півдня.

Інші люди намагаються «хитрувати»,продовжуючи світлові години, прокидаючись і лягаючи спати раніше.

Більшість жінок обирають загоряння в солярії, чи використовуючи хромотерапію         ( лікування кольором).

Особливо корисним в холодну пору року є червоний колір, який має здатність прискорювати серцебиття  і підвищувати температуру тіла.

Синій – заспокоює. Надає відчуття розслабленості і комфорту, позбавляє від пригніченості.

Жовтий – стимулює мислення, розумову активність, зніма стрес.

Позбавитися від пригніченості також допомагають продукти.

Внутрішнє тепло створює і підтримує імбир. Щодо інших, то американські вчені стверджують, що гіркий шоколад і вершкове морозиво підвищує настрій.

На останок треба зазначити, що 98% людей здатні за допомогою посмішки активізовувати життєві процеси. Тож давайте посміхатися, радіти життю і не звертати суттєвої уваги на специфіку пори року:)

 

 

 

 

Категорія: Здоров'я | Додав: zhmurkoalexandr2016 (28.02.2016)
Переглядів: 367 | Теги: осінь, природа, осіння депресія, людина | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar