Головна » Статті » Біологія

У категорії матеріалів: 30
Показано матеріалів: 28-30
Сторінки: « 1 2 ... 8 9 10

Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам
ГМО: шкода чи користь?

Останнім часом все більшу популярність набуває тема генетично модифікованих організмів (ГМО). Споживачу цікаво, що це таке і чи шкідливі ГМО для здоров'я. Зазвичай короткі і малоінформативні огляди тільки заплутують і створюють досить важку для розуміння картину того, що відбувається - на жаль, газетні публікації не завжди точні в аналізі наукових даних. Основну інформацію ми, переважно, отримуємо від громадських організацій, які охоче і доступно викладають свою точку зору, але відрізняються при цьому екстремально агресивною позицією з усіх питань, які стосуються ГМО, та великим ступенем некомпетентності. Ця стаття - спроба навести відносний порядок у тому потоці інформації, який зараз ллється на наші з вами голови.

Як влаштований світ? Тварини поїдають рослини, рослини помирають і розкладаються бактеріями, ми поїдаємо і тих, і інших, і третіх. І при цьому рослини залишаються рослинами, кішки не перетворюються на мишей, а ми - в корів чи картоплю. Чому?

Біологія | Просмотров: 594 | Добавил: zhmurkoalexandr2016 | Дата: 04.02.2016 | Комментарии (0)

Короткий словник гістологічних термінів

Агранулоцити – (греч. а – частка заперечення, лат. granulum – зернистість, греч. kytos – клітина) лейкоцити, що не містять в цитоплазмі специфічної зернистості (лімфоцити, моноцити).

Акросома – (греч. acros – високий, крайній, греч. soma – тіло) – невелика щільна гранула, що містить літичні ферменти, утворює передню частину головки сперматозоїда.

Аксон (нейрит) – (греч. ахоn – вісь) відросток нейрона, який проводе нервовий імпульс від тіла нервової клітини.

Аліментарний – (лат. alimentum – їжа, живлення) – тип живлення яйцеклітини, що розвивається, за рахунок клітин фолікулярного епітелію: а) нутриментальний тип живлення здійснюють клітини-годувальники; б) фолікулярний тип живлення – транспорт живильних речовин до овоцита забезпечують клітини фолікулярного епітелію.

Аллантоїс – (греч. allantos – ковбаса) – судинна оболонка ембріонів рептилій, птахів, ссавців тварин і людини, що утворюється як ковбасоподібний виріст задньої кишки. У рептилій і птахів забезпечує дихання зародка і є його сечовим міхуром.

Амніон – (греч. amnion – чаша) – внутрішня зародкова оболонка вищих тварин (амниота), що обмежує заповнену рідиною порожнину, усередині якої знаходиться зародок.

Анімальний полюс яйцеклетки – (лат. animal – тварина) – область   яйцеклітини, що містить цитоплазму, вільну від жовтка.

 

Біологія | Просмотров: 997 | Добавил: zhmurkoalexandr2016 | Дата: 19.01.2016 | Комментарии (0)

Скелет людини утворюють кістки, які з’єднують між собою зв’язки і суглоби. Вони з’єднуються в одне ціле за допомогою суглобів, зв’язок і інших з’єднань. Скелет дорослої людини складається з 206 кісток. Скелет можна розділити на: хребетний стовп, грудну клітку, череп, верхні кінцівки з плечовим поясом, нижні кінцівки з тазовим поясом.

Біологія | Просмотров: 560 | Добавил: zhmurkoalexandr2016 | Дата: 17.01.2016 | Комментарии (0)

1-3 4-6 ... 22-24 25-27 28-30