Головна » Статті » Психічне здоров'я |
У категорії матеріалів: 6 Показано матеріалів: 1-3 |
Сторінки: 1 2 » |
Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам
1 Вплив факторів навколишнього середовища на розвиток психіки Організм це таке ціле, яке включено в більш широке ціле, з якого воно походить; наш людський організм є дитям природи і обов'язково утримує в собі й інтенсивно використовує фізичні закономірності природи, тобто організм існує тільки в природному середовищі, в процесі систематичного обміну продуктами з природним середовищем і існує глибинний, фундаментальний зв'язок нашого органічного існування з природою. А функція психіки й полягає, власне, у відображенні, утриманні, відтворенні та розвитку цієї єдності всіх істотних сил природи. Той факт, що наше тіло і його психіка включені в загальну сукупність світових процесів і якось утримують у собі природу як ціле взагалі, припускає істотний безпосередній вплив цього цілого на нашу психіку, вплив природних пульсацій і ритмів на наш організм і наші психічні стани. Всі ці впливи природи на нашу психіку можна представити у вигляді деяких кіл впливу: 1. Найбільш фундаментальним колом, що описує такий вплив, є коло космічного життя. В давнину в цьому сенсі говорили про народження під певною зіркою, тобто про деякий стан світу і космічних процесів, які надають первинний (а потім і подальший) вплив на нашу психіку і, відповідно, на життя, його спосіб. Тут мова йде про якийсь ізоморфізм (наявність загальних властивостей) станів світу, космосу і наших психічних станів, космічних процесів і динаміки нашого життя. Загальне життя природи, цілісність космічного життя якось відтворюється в нашій психіці і є, мабуть, її найбільш глибинним пластом. |
Поспостерігайте за людьми. В якій позі вони сидять, про що говорять їхні обличчя та очі. Зверніть увагу, як змінюється людина, коли починає посміхатися і сміятися: її тіло розслаблюється, в очах з’являється вогник, вона стає легкою та відкритою. І все це без таблеток і чарів. Сміх – дивний стан, який сміливо можна назвати одним з видів медитації. Нам усім ще з дитинства знайома одна проста медитація: згадайте, як здорово кружляти! Тіло стає невагомим, а стан – спокійним та захопленим одночасно. І хоч ніхто нас цього не вчив, однак усі діти часто і з задоволенням так роблять.
Психічне здоров'я |
Просмотров: 1280 |
Добавил: zhmurkoalexandr2016 |
Дата: 17.01.2016
| Комментарии (0)
|
Як сформувати в дитини адекватну самооцінку Рівень самооцінки впливає на всі вчинки людини. Часто самооцінка особистості буває занижена, тобто реальні можливості людини вище, ніж уявлення людини про свої можливості. Формування самооцінки відбувається ще в дитячому віці. Адекватна самооцінка – це передумова успішної діяльності людини та адаптації в соціальних умовах. Як правило діти з негативною самооцінкою володіють дивною здатністю починаючи будь-яку справу, знаходити непереборні перешкоди для її виконання. Низька самооцінка у молодшому дошкільному віці проявляється: - У словах «У мене це ніколи не вийде»; - У небажанні визнати свою провину: «Я не винен, що…»; - У негативному відношенні до садку й вихователів: «Вихователі мене не люблять»; - У негативному відношенні то оточуючих : «Мене ніхто не любить; мене всі ображають»; - У низькій мотивації, відмові від спроб досягти успіху: «Мене це не цікавить. Всерівно нічого не вийде»; - У підвищеній чутливості до критики: «Всі проти мене»; Важливо, щоб самооцінка була не просто позитивною, а й адекватною. Батьки, як найближчі для своєї дитини люди, можуть вплинути на формування позитивної самооцінки.
Психічне здоров'я |
Просмотров: 1325 |
Добавил: zhmurkoalexandr2016 |
Дата: 17.01.2016
| Комментарии (0)
|