Головна » Статті » Екологія

ГЛОБАЛЬНЕ ПОТЕПЛІННЯ КЛІМАТУ ЗЕМЛІ І ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ

Оцінити потенційні наслідки глобального потепління для здоров’я людей дуже важко. Треба враховувати не тільки сценарії зміни клімату, але й багато інших факторів: стан навколишнього середовища (наприклад, чистоту води), соціально-економічні умови (харчування, щільність населення, доступність медичного обслуговування, імунізацію тощо). Але дослідники переконані в тому, що глобальне потепління клімату буде мати прямі наслідки для здоров’я людей. Наводимо висновки, зроблені ВООЗ. У результаті глобального потепління клімату Землі підвищиться рівень захворюваності на серцево-судинні, респіраторні та деякі інші хвороби. Зростання кількості травм, психологічних розладів і смертельних випадків стане результатом підвищення інтенсивності і тривалості теплових та інших аномалій (повеней, ураганів та ін.).

Підвищення температури в районах з прохолодним кліматом знизить смертність від простудних захворювань і переохолодження, але ці факти будуть набагато слабкими, ніж негативні наслідки. Потепління порушить нормальне функціонування екологічних систем, позначиться на природних ресурсах, санітарних та інших умовах життя, порушить елементи інфраструктури і може стати причиною соціальних і економічних порясінь. Підвищення температури дозволить комахам та іншим переносникам збудників хвороб розширити середовище існування. Такі організми, як, наприклад, малярійний комар та черевоногі молюски (переносники шистоматозу), “захоплять” нові широти і висоти. Нині на малярію хворіють близько 300 млн. чоловік за рік (2 млн.- помирають). Приблизно 45 % населення Землі проживає в кліматичній зоні, неблагополучній на малярію. За прогнозами, в другій половині ХХІ століття цей показник збільшиться до 60%. У результаті захворюваність на малярію може зрости на 50-8- млн.. випадків на рік. Потепління клімату, зменшення запасів питної води і розповсюдження мікроорганізмів підвищать захворюваність на холеру, сальмонельоз та інші інфекційні хвороби.

Зростання температури води сприятиме більш інтенсивному “цвітінню” води, розмноженню холерних вібріонів, а також, можливо, появі нових їх генетичних штамів.

Скорочення через кліматичні зміни виробництва продуктів харчування може в окремих регіонах привести до збільшення випадків недоїдання і голоду, які будуть мати серйозні наслідки для здоров’я людей, особливо дітей.

Збільшення вмісту у повітрі біозабруднювачів (пилку, спор та ін.) сприятиме спалахам алергічних захворювань, астми, респіраторних та інших захворювань.

У бідних країнах населення постраждає сильніше, ніж у багатих, але уразливість багатих держав буде також зростати по мірі старіння їх населення. Для багатьох регіонів головною проблемою стане відсутність ресурсів.

Негативні наслідки для здоров’я можна знизити, удосконалюючи службу охорони здоров’я, заходи з охорони навколишнього середовища, систему загальної екологічної освіти (в центрі якої буде персональна екологічна поведінка людей), розробку захисних технологій (наприклад, приміщень і систем життєзабезпечення), кондиціювання повітря, очищення води, вакцинацію тощо.

 

Категорія: Екологія | Додав: zhmurkoalexandr2016 (16.01.2016)
Переглядів: 1232 | Теги: екологія, соціум, людина | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar