Головна » Статті » Психічне здоров'я

Внутрішня посмішка - найкраща медитація

Поспостерігайте за людьми. В якій позі вони сидять, про що говорять їхні обличчя та очі. Зверніть увагу, як змінюється людина, коли починає посміхатися і сміятися: її тіло розслаблюється, в очах з’являється вогник, вона стає легкою та відкритою. І все це без таблеток і чарів. Сміх – дивний стан, який сміливо можна назвати одним з видів медитації.

Нам усім ще з дитинства знайома одна проста медитація: згадайте, як здорово кружляти! Тіло стає невагомим, а стан – спокійним та захопленим одночасно. І хоч ніхто нас цього не вчив, однак усі діти часто і з задоволенням так роблять.

Сучасна медицина вважає медитативні техніки наймогутнішим інструментом корекції внутрішнього стану людини. Під час і після медитації в організмі людини відбуваються позитивні гормональні, психологічні та фізіологічні зміни. Доведено, що медитація – це цікава, легка й ефективна гра, яка потрібна нашому мозку, тілу й душі. Така гра – переживання, а інструмент, на якому грають, - власні відчуття.

Подібна гра – один із найпростіших способів зняти напруження. Навчитися цього може кожен, і не обов’язково за ради цього йти в буддистський монастир або змінювати своє життя. Медитація дає змогу встановити зв'язок зі своїм внутрішнім «Я», вчить тіло розслаблюватися, збирати енергію, робити безпечні подорожі в глибини підсвідомості та змінюватися на краще.

Для досягнення бажаного ефекту потрібно враховувати правила:

  1. Найкращий час для медитації – ранок або вечір (перед сном).
  2. Медитувати бажано на легкий шлунок.
  3. Одягайте зручний, вільний одяг, що містить мінімальну кількість синтетики.
  4. Виберіть положення тіла з прямим хребтом і шиєю, без напруження.
  5. Вибирайте зручне й безпечне місце: кожна медитація буде наповнювати простір позитивними вібраціями.
  6. Вимкніть джерела звуків.
  7. Попросіть рідних дати вам змогу побути наодинці з собою, нехай ніхто вас не перериває і не відволікає.

Сьогодні люди практикують різні види та способи медитації. Я хочу поділитися найпростішими таємницями цього процесу, тим, із чого можна починати практику медитації.

Пропоную почати з медитації на відшукування внутрішньої посмішки.

Для оволодіння цією технікою не потрібно довгих тренувань і практик. Усе, що вам буде потрібно – це фантазія (здатність до візуалізації, уява)

Запропонований варіант можна прочитати самостійно, уявляючи все, що читаєте, або попросити кого-небудь зачитати текст. Потім ви самі будете створювати власні «доріжки».

Відшукування внутрішньої посмішки

Займіть зручну позу. Прислухайтесь до тіла. По черзі напружуйте всі м’язи тіла і, розслаблюючи їх, спостерігайте за змінами, що відбуваються. Так вибудовується медитативний спокій тіла. Очі можуть бути розплющеними або нехай заплющуються самі собою.

Подумки створіть власний, безпечний, затишний простір. Це може бути ліс, берег моря, поле, сад. Нехай уява намалює все так, як вам хочеться, а думки створюють картинку спокою та впевненості.

Зверніть увагу на свій подих: дихайте без пауз, у вільному ритмі. Спостерігайте за відчуттями в тілі.

У безпечному світі уявіть собі, що йдете босоніж теплою землею. Відчуйте, як тканина довгої лляної сорочки або сукні доторкається до тіла, а легкий вітерець – до обличчя, шиї, розвіває волосся.

Хода легка, плавна, розслаблена. Світить сонце, і кожен його промінчик приносить світло та енергію. З кожним кроком світло м’яко огортає тіло теплом і турботою. Приймайте відчуття любові, будьте вдячні кожній клітинці свого тіла. Відчуйте стан легкого танцю й почніть уявний танець. Подякуйте світлу.

Накрапає легкий літній дощик. Відчуйте краплі на долоньках: із кожною краплинкою в тіло проникають здоров’я, сила та краса. По тілу бігають мурашки, і з кожною новою краплею ви наповнюєтеся веселкою! Будьте вдячні веселці.

Скажіть собі: «Я – частина світу! Я маю право бути такою, якою захочу! Я – чарівник свого життя! Я – різна! Я – щаслива! Я бажаю всім щастя!».

Оповиті любов’ю, турботою та веселкою, побудьте у вашому світі стільки, скільки необхідно тілу й свідомості. Нехай кожна клітинка запам’ятає спокій і візьме необхідну енергію. Поступово подумки повертайтеся у свою кімнату, розплющте очі.

І якщо ви зараз посміхаєтеся – значить, настав час запам’ятати стан внутрішньої посмішки. Будьте в такому стані якнайчастіше!

Кожна думка – це маленьке життя. Вона народжується і втілюється в діях, предметах, подіях. Внутрішня посмішка – команда, чарівна кнопка, що допомагає змінити стан. Тіло запам’ятовує відчуття і може їх «вмикати», коли ми захочемо. Для цього потрібні лише бажання та тренування.

 

Категорія: Психічне здоров'я | Додав: zhmurkoalexandr2016 (17.01.2016)
Переглядів: 1281 | Теги: суспільство, діти, дитина, внутрішня посмішка, соматичне здоров'я | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar