Головна » Статті » Екологія

У категорії матеріалів: 37
Показано матеріалів: 4-6
Сторінки: « 1 2 3 4 ... 12 13 »

Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

Екотоп - сукупність абіотичних умов місцезростання конкретного біотичного угруповання чи певної однорідної ділянки земної поверхні. Тут більше видів і екологічних ніш, ніж у кожнім із сусідніх біоценозів і значно більше різноманіття.

Екотопи характеризуються мікроумовами, які визначають межу між біоценозами та формаціями (наприклад, кущовий і трав’яний яруси). З підвищеннням структури біоценозу збільшується різноманіття у межах ярусів і еконіш.

Как тяжело иногда понять сколько нужно потреблять калорий в день для того, чтобы похудеть. Всем, кому не безразлично здоровье и красота придет на помощь расчет калорий для похудения онлайн. Это очень просто и Вы всегда будете оставаться в тонусе.

Особливе значення мають екотопи вторинного походження. До них можна віднести прибережні смуги. їх зміна у часі й просторі відіграє суттєву роль у еволюції організмів. Екотопи літоралей (ділянка між водою і сушею) відрізняються динамічністю, у цих умовах проходить два основні процеси еволюції організмів: вихід на сушу і пристосування до життя на суші та перехід до життя у воді. Це зумовлює значущі пристосувальні процеси, які ведуть до формування різноманітних життєвих форм і їхнього росту. Еволюційні процеси організмів екотопів рівнинних, гірських і низинних геосистем відбувалися значно пізніше.

Екотопи відрізняються і за функціями. Виділяють комплекси приморських екотопів (прилив і відлив в океанів, прибій у невеликих морів), прісноводних (системи протічних і непротічних водойм, комплекси дельт рік і лиманів тощо).

Для вирішення питань біоіндикації значна увага має приділятися характеристиці прибережної смуги прісноводних непротічних і протічних водойм (мілких озер, ставків, берегів русел річок і тимчасово заливних річкових долин) та екобіологію прісноводних рослин.

Основним фактором змін розвитку макрофітів у проточній і непроточній водах є стрибки рівня води. Відомі такі форми змін товщі води: неритмічні (дія вітру або заповнення чи спускання води у ставках), ритмічні й пульсаційні.

Екологія | Просмотров: 921 | Добавил: zhmurkoalexandr2016 | Дата: 12.02.2017 | Комментарии (0)

Несмотря на большое разнообразие экологических факторов, в характере их воздействия на организмы и в ответных реакциях живых существ можно выявить ряд общих закономерностей.

Закон толерантности (закон оптимума или закон В. Шелфорда) – каждый фактор имеет определенные пределы положительного влияния на организмы. Как недостаточное, так и избыточное действие фактора отрицательно сказывается на жизнедеятельности особей (много «хорошо» – тоже «не хорошо»).

Факторы среды имеют количественное выражение. По отношению к каждому фактору можно выделить зону оптимума (зону нормальной жизнедеятельности), зону пессимума (зону угнетения) и пределы выносливости организма. Оптимум – такое количество экологического фактора, при котором интенсивность жизнедеятельности организмов максимальна. В зоне пессимума жизнедеятельность организмов угнетена. За пределами выносливости существование организма невозможно. Различают нижний и верхний предел выносливости.

Екологія | Просмотров: 609 | Добавил: zhmurkoalexandr2016 | Дата: 16.01.2017 | Комментарии (0)

Помітні короткочасні зміни погоди можуть мати серйозні наслідки для здоров'я людей:

  • Надмірні спека або холод можуть призводити до потенційно смертельних хвороб, таких як тепловий удар або гіпотермія, а також підвищувати смертність від серцевих і респіраторних захворювань.
  • Застій атмосфери може сприяти утриманню в містах теплого повітря і забруднюючих атмосферу речовин, що призводить до утворення смогу, який сильно впливає на здоров'я людей.

 

Екологія | Просмотров: 680 | Добавил: zhmurkoalexandr2016 | Дата: 29.06.2016 | Комментарии (0)

1-3 4-6 7-9 10-12 ... 34-36 37-37