Головна » Це цікаво
« 1 2 3 4 5 ... 8 9 »

Щоб підготовка до іспитів була успішною – дуже важливо пройти курси навчання, які є практично запорукою успішно зданих тестів. Хоча шкільну освіту в інших країнах істотно відрізняється і ця стаття про цікаві факти пов’язані зі школами закордоном.

Великобританія.

У школах дітям віку 11-18 років заборонено розмовляти сленгом. Обов’язково слід вимовляти офіційну версію «доброго ранку» і «до побачення», замість звичного нам «привіт» і «поки». Забороняється так само вимовляти будь-які скорочення. Вважається, що в такому навчальному закладі, як школа, допустимим є тільки стандартний, літературну мову. Підстави для цих правил дуже прості – влада таким чином сподіваються на поліпшення культури мови, а так само розширити словниковий запас учнів.

Завантажити

Джерело http://svitlife.ucoz.net

Категория: Це цікаво | Просмотров: 531 | Добавил: zhmurkoalexandr2016 | Дата: 17.03.2018 | Комментарии (0)

Основні положення вчення про біосферу В.І.Вернадського

Біосфера (від гр. bios-життя і sfere-куля) – область активного життя оболонки Землі, яка включає частини атмосфери, гідросфери і літосфери, заселені живими організмами.

Вперше термін «біосфера» вжив австрійский вчений Е.Зюсс у 1875 році, але поширившися він після праць нашого вченого, засновника та першого президента АН України, академіка В.І. Вернадського (1864-1945). Основи його вчення викладені в книзі “Біосфера” (1926 р.). Він довів, що живі організми відіграють дуже важливу роль у процесах, котрі відбуваються у всіх сферах Землі. “Якби на Землі було відсутнє життя,-писав учений-, обличчя її було б таким же незмінним і хімічно інертним, як нерухоме обличчя Місяця, як інертні уламки небесних світил. ” За мільярди років існування Землі живі істоти рішуче змінили склад її атмосфери, гідросфери й літосфери, створивши, по суті, зовсім нове середовище життя.

В.І. Вернадський визначив біосферу, як термодинамічну оболонку з температурами +50…-50 0С і тиском приблизно 10000 Па, що відповідає межам життя для більшості організмів.

За В.І. Вернадським, верхня межа біосфери проходить на висоті 15-22 км, охоплюючи тропосферу і нижню частину стратосфери. Знизу біосфера обмежена відкладами на дні океанів (до глибини 11 км) і глибиною проникнення в надра Землі організмів і води в рідкому стані (2-3 км) (схема 5).

Нижня межа біосфери в межах літосфери обумовлена тепловим бар`єром і, як правило, не опускається нижче 5 км. Загальна протяжність біосфери – 40 км. Від усіх геосфер вона відрізняється енергійним ходом хімічних перетворень.

В.І. Вернадський розглядав біосферу як область життя, яка включає поряд з організмами і середовище їх існування. Горизонти біосфери, які найбільш інтенсивно заселені живими організмами називаються «плівкою життя» або плетобіосферою.

Біосфера на нашій планеті виконує ряд важливих функцій, які обумовлюють властивості і відносну стабільність природи Землі:

- закріплення рухомих елементів поверхні літосфери (пісок, глина, гравій, дрібна галька, лісс, грунти різних типів);

- регуляція кругообігу води щляхом сповільнення поверхневого стоку і переведення його в підземний, зволоження повітря, зниження випаровуваності з поверхні внаслідок затемнення і зменшення швидкості вітру;

- зв`язування вуглекислоти, що виділяється тваринами та в ході хімічних перетворень в неживій природі;

- виділення кисню в процесі фотосинтезу наземними і водними рослинами;

- переведення в прості хімічні речовини величезної маси відмерлих організмів і їх виділень;

- участь в утворенні і відновленні грунтів, в очищенні атмосфери і води від різноманітних забруднень, в утворенні місцевого клімату і погоди;

- переміщення по планеті (суша, річки, моря і океани) маси різноманітних хімічних елементів і речовин;

- участь в утворенні багатьох гірських порід, частина яких є корисними копалинами ( кам`яне вугілля, крейда, вапняки та ін.);

- акумуляція і трансформація сонячної енергії, яка в трансформованому вигляді включається в кругообіг енергії Землі.

Основними поняттями біосфери В.І. Вернадський вважає живу речовину (організми, біогенну речовину (створені живими організмами органо-мінеральні або органічні продукти і кам`яне вугіллясапропель, торф, лісова підстилка, гумус грунту тощо), біокосну речовину, створену живими організмами при участі неживої природи (приземна атмосфера, осадочні породи, глинні мінерали, вода та інше) і косну речовину – гірські породи магматичного, неорганічного походження, вода, а також в значній мірі перероблені і видозмінені живими організмами речовини космічного походження (космічний пил, метеорити і т.п.). Крім того, до складу біосфери входять радіоактивні речовини, які отримуються в результаті розпаду радіоактивних елементів, і розсіяні атоми, не зв`язані хімічними реакціями.

В.І. Вернадський називає живу речовину основною рухомою силою біосфери. Бути живим – значить бути організованим, відмічав В.І. Вернадський, і в цьому полягає суть поняття біосфери як організованої оболонки Землі. Протягом мільярдів років існування біосфери організованість створюється і зберігається діяльністю живої речовини - сукупності всіх живих організмів. “живі організми, – писав В.І. Вернадський, – є функцією біосфери і найтіснішим чином матеріально і енергетично з нею пов`язані, є величезною геологічною силою, її визначаючою. Для того, щоб в цьому переконатися, ми повинні виразити живі організми як щось ціле і єдине. Так виражені живі організми являють живу речовину, тобто сукупність всіх живих організмів, існуючих в даний момент, чисельно виражену в елементарному хімічному складі, у вазі, в енергії. Вона пов`язана з навколишнім середовищем біогенним потоком атомів: своїм диханням, живленням і розмноженням.”

Жива речовина розподілена в біосфері досить нерівномірно. Найбільше її знаходиться в приповерхневих ділянках суші (особливо велика біомаса тропічних лісів) і гідросфери, де в масі розвиваються зелені рослини та гетеротрофні тварини, що живуть за їх рахунок. Більше 90% всієї живої речовини, утвореної, головним чином, вуглецем, киснем, азотом і воднем, припадає на наземну рослинність (97-98% біомаси суші). За підрахунками В.І. Вернадського, біомаса всіх організмів Землі досягає 1015 тонн, що складає лише 0,25% маси всієї біосфери. Але незважаючи на це, В.І. Вернадський, спираючись на багаточисельні дані, вважав живу речовину найбільш потужним геохімічним і енергетичним фактором, провідною силою планетарного розвитку.

Форма діяльності живого, його біохімічна робота в біосфері (нове поняття, введенне В.І. Вернадським), заключається в здійсненні незворотних і незамкнених кругообігів речовин і потоків енергії між основними структурними компонентами біосферної цілісності: гірськими породами і природни ... Читати далі »

Категория: Це цікаво | Просмотров: 595 | Добавил: zhmurkoalexandr2016 | Дата: 26.01.2018 | Комментарии (0)

Тема: «Енергетики та їх прихована загроза для організму людини »

Мета:

актуалізувати у студентів прагнення до здорового способу життя;

розширити кругозір і надати інформацію стосовно енергетичних напоїв та їхній вплив на організм людини;

виявити рівень обізнаності студентів стосовно даної теми;

Обладнання:  Мультимедійне забезпечення

Форми проведення:

  • доповіді;
  • бесіда;
  • обговорення;

Хід проведення заходу

Що таке енергетичний напій?

       Енергетичні напої вже досить відомі у світі, хоча їх інгредієнти вже давно використовуються людством для стимуляції нервової системи. Виробники стверджують, що їх продукція несе тільки користь і продовжують випускати все нові і нові типи цих напоїв. Але чи насправді це так?

Енергетичні напої умовно розділяють на дві категорії: перші містять великі дози кофеїну, другі -вітамінів та вуглеводів. Кофеїнові підходять трудоголікам та студентам, які працюють по ночах. Вітамінно-вуглеводні створені для активних людей.

                  Енергетики містять комплекс вітамінів та глюкози. Глюкоза швидко всмоктується в кров і забезпечує м’язи та мозок енергією. Треба пам’ятати, що їх потрібно вживати в певних дозах. Максимальна доза - дві банки на добу. Перевищення цієї дози може призвести до підвищення артеріального тиску чи рівня цукру в крові. Також не варто вживати ці напої після занять спортом, не експериментує так над своєю серцево-судинною системою.

Енергетики офіційно заборонені в Франції, Данії та Норвегії. У цих країнах їх можна знайти тільки в аптеках, тому що вони вважаються ліками і дози їх прийому дуже суворі. Недавно швецькі правоохоронні органи почали розслідування трьох смертей, які начебто викликані вживанням таких напоїв.

Смертельна доза для людини 10 грамів кофеїну- це приблизно 150 баночок цього напою.

       Під дією речовин на організм ви втрачаєте відчуття сонливості, втоми, настрій і активність підвищуються. Але енергетичні напої не дають організму додаткової енергії, а лише активізують запаси тієї, яка вже є. Ефект від таких напоїв триває 3-5 годин (від чашки кави він 1-2 години). Тому після того, як дія енергетика пройшло, організму необхідно відпочинок, сон для відновлення.

Енергетичні напої бувають різні.

 В цілому, всі вони піднімають настрій, допомагають впоратися з втомою, сонливістю, стимулюють розумову діяльність. Але одні з них містять у складі більше кофеїну. Їх основна функція - підбадьорити організм. Друга група, ті, які насичені вітамінами та вуглеводами. Такі більше підходять людям, що зазнають важкі фізичні навантаження і займаються спортом.

 Речовини, що входять до складу енергетичних напоїв.

 - Гуарана. Тропічний чагарник, що росте в Бразилії і Венесуелі. Листя використовують у медицині для виведення з м'язів молочної кислоти. У гуарані міститься кофеїн.

 - Матеїн. Речовина, яка входить до складу зеленого чаю мате. Екстракт допомагає справитися з відчуттям голоду і сприяє зниженню ваги.

 - Таурин. Необхідна людському організму амінокислота, яка знижує рівень вмісту холестерину і цукру в крові. В енергетичних напоях його вміст перевищує допустиму норму.

... Читати далі »

Категория: Це цікаво | Просмотров: 625 | Добавил: zhmurkoalexandr2016 | Дата: 19.01.2018 | Комментарии (0)