Головна » Статті » Екологія

У категорії матеріалів: 37
Показано матеріалів: 31-33
Сторінки: « 1 2 ... 9 10 11 12 13 »

Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

Забруднення навколишнього середовища і здоров’я людини

За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), “здоров’я - це стан повного фізичного, психічного і соціального  благополуччя”. Що ж визначає ступінь такого благополуччя?

Наше здоров’я залежить від різних чинників, але всі вони пов’язані з чотирма “наріжними” факторами, якими є: 1) звички; 2) навколишнє середовище; 3) медичне обслуговування; 4) біологічна будова. Зупинимося на другому пункті.

Експерти ВООЗ констатують, що 80 % захворювань людей обумовлені несприятливими умовами життя у промислових центрах. У зв’язку з цим з’явилася необхідність у появі і розвитку медичної екології.

Медична екологія є одним з розділів екології людини - комплексної науки, яка вивчає взаємовідношення людини і навколишнього середовища.

Основним завданням медичної екології є вивчення впливу негативних факторів навколишнього середовища на людину і розробка заходів по гармонізації стану її здоров’я в умовах екстремального існування. До основних завдань цієї науки входить виявлення і виключення токсичних для людини речовин зі сфери промислового виробництва, а також контроль за впровадженням екологічно чистих безвідходних технологій. 

Екологія | Просмотров: 1071 | Добавил: zhmurkoalexandr2016 | Дата: 16.01.2016 | Комментарии (0)

Загальнопланетарна роль рослин колосальна. Вони відіграють велику роль в кругообігу речовин в природі завдяки здійсненню складного біохімічного процесу – фотосинтезу. Фотосинтез – це утворення рослинними організмами органічних речовин з а допомогою світлової енергії, що поглинається хлорофілом та іншими фотосинтетичними пігментами. В процесі фотосинтезу відбувається перетворення світлової енергії на енергію хімічних зв’язків. Внаслідок фотосинтезу на Землі утворюється щороку до 200 млрд. тонн сухої органічної речовини, за рахунок якої підтримується життєдіяльність усіх гетеротрофних організмів.

При фотосинтезі в атмосферу виділяється кисень, а поглинається вуглекислий газ. Таким чином, зелені рослини забезпечують життя на Землі, відіграючи на ній, за словами К.А.Тімірязєва, роль космічного фактора. Так, в сонячний день 1 га лісу виділяє до 200 кг кисню, поглинаючи при цьому 220-280 кг вуглекислого газу, а за рік 0,3 га лісу дає в середньому річну потребу в кисні однієї людини (близько 400 кг), 1 га лісу за рік поглинає до 20 тонн вуглекислого газу. Сумарне річне поглинання вуглекислого газу лісами Землі складає 30-50 млрд. тонн, що в 2-3 рази перевищує його виділення.

Частина виділеного рослинами кисню перетворюється на озон, який екранує Землю від жорсткого ультрафіолетового опромінення.

Екологія | Просмотров: 1184 | Добавил: zhmurkoalexandr2016 | Дата: 16.01.2016 | Комментарии (0)

Тваринний світ є важливою частиною біосфери нашої планети. Разом з рослинами тварини відіграють виключну роль в міграції хімічних елементів, яка лежить в основі існуючих в природі взаємозв’язків.

На Землі існує більше 1,5 млн видів тварин, 60-70% з них становлять безхребетні.

Кліматична, геологічна та ландшафтна різноманітність і велика територія України зумовлює видове багатство тваринного світу. На її терені, включаючи акваторії Чорного і Азовського морів мешкає близько 44800 видів тварин. Найбільшим їх числом представлені такі таксони: членистоногі – більш ніж 39000 видів, круглі черви – 1457, стьожкові черви – 1288, , найпростіші – більш ніж 1200, хордові – більше 700, кільчасті черви – 400, молюски – 369 видів.

Найбільше уваги приділяється зараз вивченню, охороні, відтворенню та раціональному використанню хребетних тварин, фауна яких представлена в Україні більш ніж 200 видами риб, 18 видами земноводних, 20 видами плазунів, близько як 400 видами птахів та 101 видом ссавців.

Тварини відіграють важливу роль в житті нашої планети та житті людини. Велике значення тварини мають у формуванні ландшафтів. За рахунок морських, переважно одноклітинних, тварин з твердим скелетом відбулося утворення осадових порід (крейди, вапняку та ін.), поклади яких займають велику територію на поверхні Землі. З діяльністю представників кишковопорожнинних тварин – коралових поліпів – пов’язано виникнення в теплих морях багаточисельних коралових островів, загальна площа яких дуже значна.

Екологія | Просмотров: 637 | Добавил: zhmurkoalexandr2016 | Дата: 16.01.2016 | Комментарии (0)

1-3 4-6 ... 25-27 28-30 31-33 34-36 37-37